O mně

Jógová praxe je pro mne nekonečná lekce disciplíny, trpělivosti nejen sama se sebou, pokory a vnitřní transformace.


Jóga je můj životní styl a filosofie. Vést jógové lekce je pro mne poslání a zároveň zodpovědnost za mé klienty, kteří mi důvěřují. Vycházím převážně ze své osobní zkušenosti a z toho, co jsem se naučila v životě, a hlavně v ashramu (škola tradiční jógy) na Novém Zéalandu a Austrálii.

Moje cesta

Začala jsem cvičit power jógu před deseti lety jako doplněk k horolezectví. Sporty v přírodě mne vždy bavily a jóga pro mne tehdy byla vhodným zpestřením. Až po úspěšném ukončení vysokoškolských studií jsem se józe začala věnovat hlouběji na mentální úrovni. Zabývala jsem se osobním rozvojem a navazujícími otázkami, jak být šťastnější a spokojenější, co chci od života. Na svých zahraničních cestách jsem získala nadhled a díky hlubšímu poznání sebe sama jsem zjistila, že chci žít prostý přírodní život. Právě v tomto období jsem se náhodou(nebo ne-náhodou) zatoulala do školy tradiční jógy. Stalo se to při mém pobytu na Novém Zélandu a místo plánovaných třech týdnů jsem tam zůstala devět měsíců. Bylo toho tolik, co jsem se naučila! Disciplína, vegetariánská strava, meditace, vše jako součást jógínského životního stylu. Kromě udržování chodu centra byl hlavním cílem osobní rozvoj – vecvičení i v procesu uvědomování si.

Po roce v jógovém centru jsem pokračovala studiem oboru Yoga Science v Sydney (Věda v józe), kde jsem získala potřebné vědomosti z fyziologie, psychologie, anatomie, filosofie a meditačních, očišťujících a relaxačních technik.

Na dálku jsem také obdržela zasvěcení (mantra diksha) do tradiční jógové školy Bihar v Indii, proto používám i své spirituální jméno Sarvatma, což se dá přeložit jako všudypřítomná duše.

Po návratudomů  jsem se začala věnovat učení jógy, předávání poznatků a zkušeností, které jsem svým studiem získala. Díky své osobní zkušeností vím, že jóga není jen cestou za poznáním sebe sama, ale i způsobem života, a staráním se o svět kolem nás. Jógu vnímám jako způsob jak zůstat v přítomnosti, šťastný a spokojený.

Certifikované Kurzy

Explore Yourself (Poznej Sám Sebe), Anahata Ashram, Nový Zéaland

Roční studium Yoga Science, Mangrove Yoga, Sydney, Austrália

Instruktor Jógy 150 hodin, Institut Blanky Janíčkové, Praha

Čakra Jóga 1, Shakti Jóga, Ostrava

Reiki 1, Institut Blanky Janíčkové, Praha